вівторок, 19 червня 2018 р.

А.Кокотюха "Таємниця козацького скарбу"



Перед тобою, любий читачу, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники — тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою... Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб — бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці... Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти — ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами...
Джерело АБАБАГАЛАМАГА


Скарби Запорізького краю

Вже давно ні для кого не є секретом, що по всій Україні у різні часи було заховано багато всіляких скарбів, які до цього часу не дають спокою мисливцям за ними. Час від часу в руки істориків і археологів потрапляли відомості про існування і приблизне місцезнаходження захованих скарбів, але далеко не всі з них вдавалося відшукати.
Скарби на Хортиці
По суті, вся Хортиця рясніє всілякими скарбами. До цих пір тут періодично знаходять зброю козаків, домашнє начиння, прикраси, курильні трубки, пляшки і т д. Козаки звозили на Запорізьку Січ все добро, здобуте у ворогів татар і турків. Якась частина поповнювала військову скарбницю, решта розподілялося між козаками. Щоб уберегти здобич, її надійно ховали, а тому у практично кожного козака на Хортиці був тайник, причому не обов’язково в землі. Наприклад, золотими монетами вщерть набивалися чавунні гармати, які потім опускали в річку.

Поради читачам від Наталки Дев’ятко


Наталка Дев’ятко, україська письменниця та літературознавець вважає, що сучасні діти чекають від українських книжок захопливого сюжету, кінематографічності, неоднозначних персонажів, ідей і світоглядної філософії (відповідно до віку, звісно). Щоб було і страшно, і смішно, і над чим подумати, і за кого переживати. Тобто всього того, з чим уже не одне десятиліття працюють автори в інших країнах. А ще усі читачі, незалежно від віку, прагнуть, щоб книжки були різними і вдовольняли всі читацькі забаганки. А для цього книг щонайперше має бути просто багато… Серед списку авторів і книг, яких вона порекомендувала б прочитати дітям є і Кокотюха Андрій  з детективним циклом, який починається з повісті “Полювання на Золотий кубок”, “Таємниця козацького скарбу”, “Таємниця Зміїної Голови”.
Джерело "Львівська газета"

Андрій Кокотюха

Андрі́й Анато́лійович Кокотю́ха (17 листопада 1970, Ніжин) — сучасний український письменник-белетрист. Перший художній твір написав у віці 7 років. Хоча власне художні якості цього твору досі ніким не оцінені. До 12 років читав і писав лише казки. Мріяв стати бібліотекарем. Працював збиральником меблів, різноробочим та муляром на будівництві. Але закінчив факультет журналістики Київського університету ім Т. Шевченка. Перше оповідання опубліковане 1987 року. У 1991 році написав повість «Шлюбні ігрища жаб», яка, через брак інших зразків прози, отримала в 1995 році нагороду видавництва «Смолоскип». Після виходу окремою книжкою в 1996 році повість стала називатися «романом», отримала позитивну оцінку від батьків та друзів автора, і широкий негативний розголос у пресі. Завдяки цій публікації А. Кокотюха відразу став одним з відомих сучасних українських письменників.
Джерело Вікіпедія